Du er her: Hovedsiden » Om oss » Omdømmeprosjektet

Elvebyen Drammen

«Omdømmeprosjekt Drammen» ble etablert i 2005. Prosjektet er et samarbeid mellom næringslivet i Drammen, Drammen kommune, Drammen Næringslivsforening og Byen Vår Drammen AS.

Drammen er fortsatt en ukjent perle for mange. Målet er at innen byens 200-årsjubileum i 2011 skal folk flest ha fått et langt mer positivt inntrykk av byen enn de har i dag. I tillegg håper man at omdømmeprosjektet vil bidra til å markedsføre byen overfor folk som kan tenkes å ville flytte hit, slik at kommuneplanens forutsetninger om en årlig befolkningsvekst på 1,5 prosent kan nås. Det er også en erklært målsetting at prosjektet skal bidra til fortsatt vekst i antall næringsetableringer. 

Prosjektet ledes av en styringsgruppe bestående av Roy Birger Evensen, daglig leder Byen Vår Drammen AS, Dag Knutsen-Øy, informasjonssjef Drammen kommune, Tone Ulltveit-Moe, kultursjef Drammen kommune, Svein Aas, markedsdirektør Drammens Tidende og Hans-Petter Tonum, daglig leder Drammens Næringslivsforening. Roy Birger Evensen er leder av styringsgruppen. Styringsgruppen står ansvarlig for de ulike tiltakene som iverksettes i regi av prosjektet. Per april 2011 har Omdømmeprosjektet 80 partnere.

Det er forutsatt at prosjektet foreløpig skal løpe til og med byjubileumsåret 2011. 

Les om de ulike kampanjene i regi av omdømmeprosjektet her »

 

Hopp over seksjon - Til hovedinnhold - Topp

Drammen -14°C

Topp

Samarbeidspartnere
Elvebyen Drammen - post@bvd.no

- et samarbeidsprosjekt mellom næringslivet i Drammen, Drammen kommune, Drammen Næringslivsforening og Byen Vår Drammen

Grafisk design av Tibe Drammen | Webpublisering og søkemotoroptimalisering