Om
Gitarist Hedvig Mollestad har to Spellemannpriser i bagasjen og er blitt utpekt avDownbeatsom en av de 25 musikerne som vil forme jazzens fremtid. Nå slipper hun sitt åttende album medHedvig Mollestad Trio,Bees in the Bonnet, og dagen før plateslippet står de på scenen iDrammen kulturhus.
Trioen, medEllen Brekken på bassogIvar Loe Bjørnstad på trommer, har alltid levert en energisk blanding av jazz, rock og improvisasjon. De har begeistret publikum over hele verden og fått strålende omtale iNew York Times, Rolling Stone, Wall Street Journal, MOJO, Uncut, Pitchfork, Jazzwise og Prog. Nå tar de et skritt videre i sin musikalske utvikling, med et album som balanserer eksplosive riff, intrikat samspill, hylende soloer og en ettertenksom ballade – vanskelig å plassere, men umiskjennelig Mollestad.
Bees in the Bonneter et resultat av utallige konserter, der trioens direkte kontakt med publikum har vært en drivkraft i musikken. Hedvig beskriver albumet som en hyllest til gleden ved å spille, og den smittende energien de har tatt med seg fra scenen og inn i studio. Selv om låter somIttaogApocalypse Slowberører alvorlige temaer, er det først og fremst en utgivelse preget av lekenhet og rå spilleglede.
Dette blir en kveld med blytunge riff, dynamiske grooves og et band i toppform
Dører kl. 19.00 // Konsertstart kl. 21.00