Om
Drammenser Yngve Fritjof Kristiansen slipper sitt første album med 100 prosent egen musikk! Ikke for sent, ikke for tidlig, akkurat i tide, ifølge ham selv. Dette markeres med slippkonsert i Kulturhuset.
Musikalsk befinner han seg i folk-/americana-landskapet med engelske tekster. En catchy mix av country, blues, jazz og vise, ifølge opphavsmannen inspirert av det han med sikkerhet vet mest om – sin egen indre kamp; glede, kjærlighet, reise, uro og etter hvert fred.
Med seg på album og scene har Kristiansen denne fabelaktige gjengen: Freddy Holm (strenger), Dan Linden (tangenter), Eivind Kløverød (trommer/perkusjon) og Finn Tore Tokle (bass). I tillegg vil det dukke opp noen vidunderlige bidragsytere som har gjort albumet til noe Yngve selv velger å kalle «en aldri så liten skapelsesberetning».
Og tittelen på albumet? «Where A Thousand Rivers Meet». Og hvor møtes så disse tusen elvene? Det kan være hvor som helst. Fredag 20. november 2026 er det på Drammen kulturhus.
Dørene åpnes kl. 18.00, konsertstart kl. 20.00.








